W dzisiejszych czasach odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych nie przysparza wielu trudności. Braki w uzębieniu mogą być z powodzeniem leczone przez lekarza stomatologa, gdyż protetyka daje nam szereg różnych możliwości. Jedną z nich jest oferowana przez naszych dentystów proteza acetalowa.

Proteza acetalowa jest protezą estetyczną wykonaną z miękkiego tworzywa. Zamiast elementów metalowych oraz sztywnego akrylu występuje elastyczne tworzywo-acetal. Klamry na zęby wykonywane są w zależności od umiejscowienia w kolorze dziąsła lub zęba.

Protezy acetalowe, pomimo tego, że są cieńsze i lżejsze niż zwykłe protezy akrylowe, są od nich bardziej wytrzymałe!

Protezy takie są odporne na przeciążenia mechaniczne oraz bardziej wytrzymałe niż zwykłe protezy akrylowe, pomimo tego, że są od nich cieńsze i lżejsze! Mają odpowiedni stopień elastyczności co powoduje, że nie wypaczają się nawet po długoletnim okresie użytkowania, nie stają się łamliwe i nie odkształcają się.

Proteza acetalowa jest wygodna w użyciu, nie powoduje uszkodzeń zębów własnych ani dziąseł, jest łatwa do zaakceptowania.

Nie powodują one także odkładania się płytki nazębnej oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów, są bez smaku, zapachu i nie powodują podrażnień śluzówki. Protezy te nie zawierają związków toksycznych oraz monomeru resztkowego dzięki czemu są w pełni biokompatybilne i nie wywołują odczynów alergicznych czy stanów zapalnych.

Są idealną alternatywą dla alergików.