Poradnia Preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych.

Preluksacja to badanie bardzo ważne dla zdrowia maluszków!!!

W ramach wizyty w Poradni Preluksacyjnej wykonywane jest badanie ortopedyczne dziecka oraz badanie USG stawów biodrowych metodą Graffa.
Pierwsze badanie powinno odbyć się w pierwszym miesiącu życia dziecka. Badanie USG jest całkowicie nieszkodliwe dla dziecka. Kolejne kontrole wykonuje się w 3 i 6 miesiącu życia dziecka.

Wczesne wykrycie wady budowy stawu biodrowego zapewnia podjęcie leczenia, które przynosi 100% wyleczenie.

Bardzo ważne jest aby wszystkie dzieci zostały poddane temu przesiewowemu badaniu. Wczesne wykrycie wady budowy stawu biodrowego zapewnia podjęcie leczenia, które przynosi 100% wyleczenie. W razie występowania nieprawidłowości szybkie wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji i czynności pielęgnacyjnych skutecznie zapobiega mogącym wystąpić problemom z nauką chodzenia i późniejszym poruszaniem się dziecka.

W trosce o komfort naszych małych pacjentów staramy się o to aby wizyty odbywały się bez opóźnień, zawsze w pomieszczeniu z odpowiednią temperaturą oraz możliwością komfortowego i bezpiecznego rozebrania i ubrania dziecka. Do rejestracji w poradni konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego (tylko na pierwszą wizytę).

Późne wykrycie wady nie daje niestety możliwości całkowitego wyleczenia. Konsekwencją zaniechania badań preluksacyjnych może być trwałe kalectwo!

Poradnia Preluksacyjna - ul. Antoniukowska 11

Kontakt:

  • tel.: 85 653 77 85
  • tel.: 608 470 777
  • vitamedrehab@wp.eu