W dzisiejszych czasach odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych nie przysparza wielu trudności. Braki w uzębieniu mogą być z powodzeniem leczone przez lekarza stomatologa, gdyż protetyka daje nam szereg różnych możliwości. Jedną z nich jest oferowana przez naszych dentystów proteza acetalowa.

Proteza acetalowa jest protezą estetyczną wykonaną z miękkiego tworzywa. Zamiast elementów metalowych oraz sztywnego akrylu występuje elastyczne tworzywo-acetal. Klamry na zęby wykonywane są w zależności od umiejscowienia w kolorze dziąsła lub zęba.

Protezy acetalowe, pomimo tego, że są cieńsze i lżejsze niż zwykłe protezy akrylowe, są od nich bardziej wytrzymałe!Protezy takie są odporne na przeciążenia mechaniczne oraz bardziej wytrzymałe niż zwykłe protezy akrylowe, pomimo tego, że są od nich cieńsze i lżejsze! Mają odpowiedni stopień elastyczności co powoduje, że nie wypaczają się nawet po długoletnim okresie użytkowania, nie stają się łamliwe i nie odkształcają się.

Proteza acetalowa jest wygodna w użyciu, nie powoduje uszkodzeń zębów własnych ani dziąseł, jest łatwa do zaakceptowania.

Nie powodują one także odkładania się płytki nazębnej oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów, są bez smaku, zapachu i nie powodują podrażnień śluzówki. Protezy te nie zawierają związków toksycznych oraz monomeru resztkowego dzięki czemu są w pełni biokompatybilne i nie wywołują odczynów alergicznych czy stanów zapalnych.

Są idealną alternatywą dla alergików.