Poradnia preluksacyjna

Centrum Medyczne VitaMed - Poradnia preluksacyjna
ul. Antoniukowska 11
tel.: 085 653 77 85
tel.: 608 470 777

 PORADNIA PRELUKSACYJNA

POSIADAMY UMOWĘ Z NFZ!!!

Poradnia Preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych.

 

Preluksacja to badanie bardzo ważne dla zdrowia maluszków!!!

W ramach wizyty w Poradni Preluksacyjnej wykonywane jest badanie ortopedyczne dziecka oraz badanie USG stawów biodrowych metodą Graffa.
Pierwsze badanie powinno odbyć się w pierwszym miesiącu życia dziecka. Badanie USG jest całkowicie nieszkodliwe dla dziecka. Kolejne kontrole wykonuje się w 3 i 6 miesiącu życia dziecka.
Bardzo ważne jest aby wszystkie dzieci zostały poddane temu przesiewowemu badaniu. Wczesne wykrycie wady budowy stawu biodrowego zapewnia podjęcie leczenia, które przynosi 100% wyleczenie. W razie występowania nieprawidłowości szybkie wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji i czynności pielęgnacyjnych skutecznie zapobiega mogącym wystąpić problemom z nauką chodzenia i późniejszym poruszaniem się dziecka.

W trosce o komfort naszych małych pacjentów staramy się o to aby wizyty odbywały się bez opóźnień, zawsze w pomieszczeniu z odpowiednią temperaturą oraz możliwością komfortowego i bezpiecznego rozebrania i ubrania dziecka. Do rejestracji w poradni konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego (tylko na pierwszą wizytę).

Późne wykrycie wady nie daje niestety możliwości całkowitego wyleczenia. Konsekwencją zaniechania badań preluksacyjnych może być trwałe kalectwo!

Bez zgody kierownictwa Centrum Medycznego Vita Med w Białymstoku wykluczone jest kopiowanie, powielanie czy wykorzystywanie dzieła w jakikolwiek inny sposób.

Jak często chodzisz na kontrole stomatologiczną?
raz w roku
raz na pół roku
nie chodzę wcale